ТВІЙ ГАЗЗБУТ

Тариф «Твій газ Рівномірний платіж»: європейський досвід в Україні

17.05.2021

thumb-image-8595971

З 1 травня 2021 року, за ініціативою Уряду та НКРЕКП, усі побутові споживачі природного газу були автоматично переведені на базові річні тарифи своїх постачальників. Такий крок влади виглядає логічним з огляду на різке здорожчання блакитного палива під час опалювального сезону 2020/21.

З огляду на це, всі клієнти ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» з 1 травня були переведені на тариф «Твій газ Річний», у рамках якого ціна газу становить 7,99 гривень за кубометр.  Серед переваг цього базового тарифу є те, що вартість блакитного палива протягом року може змінитися лише у бік зменшення, а клієнту не потрібно збирати документи і підписувати новий договір. При цьому споживачі, як і раніше, мають передавати показники лічильника і сплачувати за газ щомісяця.

Cлід зауважити, що кожен клієнт може змінити базовий річний тариф на будь-який інший, який є для нього зручнішим. Наразі «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» запропонував своїм клієнтам альтернативні тарифи – «Твій газ Місячний» та «Твій газ Рівномірний платіж».

Ціна газу у межах тарифу «Твій газ Місячний» у травні становить 7,99 гривень за кубометр, але вона є ринковою та може змінюватись щомісяця, в залежності від цінової пропозиції на ринку.  Серед переваг цього тарифу є прогнозоване здешевлення блакитного палива під час весняно-літнього сезону.

Окрему увагу споживачам слід звернути на тариф «Твій газ Рівномірний платіж», за основу створення якого було взято європейський підхід до оплати за газ. Ціна тарифу – 7,99 грн за кубометр.

Суть тарифної пропозиції полягає у тому, що минулорічний обсяг споживання множиться на зафіксовану на рік ціну. Клієнт щомісяця сплачує рівні частини від отриманої суми – і взимку, коли споживає багато, і влітку, коли споживає менше.

Цей тариф буде особливо цікавим для домогосподарств, які використовують газ для підігріву води та опалення, оскільки він дозволяє вирівняти фінансове навантаження на сімейний бюджет протягом року і спокійніше пережити період пікового споживання взимку.

Для того, щоб змінити свій чинний тариф на «Твій газ Рівномірний платіж» достатньо залишити заявку на сайті або зателефонувати за номером 057-728-93-04.

Саме такий досвід формування тарифу часто використовують у Німеччині, де споживачі протягом року платять однакову суму щомісяця. Покази лічильника вони знімають лише раз на рік, після чого отримують звіт з перерахунком від свого постачальника.  

Загалом у Європі ринкові ціни на газ бувають фіксованими на певний період, що убезпечує споживачів від підвищення вартості блакитного палива та дає можливість краще прогнозувати свої витрати на комуналку.

Періодом для фіксованої ціни може бути місяць, квартал, рік чи навіть триваліший термін. Зокрема, у Великобританії домогосподарствам пропонується протягом певного періоду фіксована денна оплата та оплата за спожиту одиницю газу. Наприклад, фіксована денна плата становить 0,26 фунта стерлінгів на день або 0,33 фунта стерлінгів за 1 кВт*год.

Надання споживачам можливості вибору тарифу – важлива умова успішної роботи конкурентного ринку газу. Адже головною цінністю в умовах ринкової економіки є клієнт, який має самостійно вирішувати, які умови є для нього найзручнішими.

Сплатити за газ