ХАРКІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 057 728 93 04

Контакт-центр057 728 93 04

25.11.2015 / 12:10

Як заповнювати рахунок

Наприкінці минулого року компанія запровадила нову форму рахунку за газ. Вперше споживачі природного газу отримали його у грудні із розрахунком за листопад 2015 року.

Рахунок за газ

Рахунок за газ
ФОТО: 104.ua

1. Показання лічильника станом на 1 число ПАТ "Харківміськгаз" та ПАТ "Харківгаз" прийматиме до 5 числа. Але краще передати дані 1, 2 або 3 числа. Не отримавши фактичні показання вчасно (до 5 числа включно) обсяг спожитого газу розрахує газова компанія. Саме на цей обсяг споживачу буде виписано рахунок.
2. Сплатити за газ потрібно за рахунком – тобто вказану суму до сплати.
3. Споживач повинен зафіксувати та вписати фактичні показання лічильника у відривний талон рахунку за газ.
4. Якщо споживач рахунку не отримав – він знімає показання лічильника та самостійно розраховує суму до сплати.

Як діяти, якщо у рахунку вказані розрахункові обсяги спожитого газу:

Якщо споживач отримав рахунок, у якому вказано розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, це означає, що ПАТ "Харківміськгаз" не отримало вчасно фактичні показання лічильника такого споживача.

В такому разі необхідно діяти таким чином:
1. Вказати у відривному талоні рахунку показання свого лічильника та дату їх зняття.
2. У будь-який зручний для споживача спосіб здійснити оплату згідно з вказаною у рахунку сумою до сплати.
3. Не забути наступного місяця вчасно передати фактичні показання лічильника. Це дозволить сплачувати лише за спожитий обсяг газу.
Вказані у відривному талоні рахунку фактичні показання лічильника потрапляють в автоматизовану програму обліку. Виходячи із фактичних показань лічильника автоматично проводиться перерахунок споживання та заборгованості. Результати проведеного перерахунку будуть враховані при формуванні рахунку у наступному місяці.

Якщо споживач вчасно не оплатив за газ:

Якщо споживач вчасно не здійснив оплату за спожитий природний газ, постачальник має право здійснити заходи з припинення такому споживачу постачання природного газу. Припинення газопостачання не звільняє споживача від обов'язку сплатити заборгованість за фактично спожитий природний газ.
У разі порушення споживачем термінів оплати, йому необхідно сплатити за вимогою постачальника пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

У випадку не реагування на звернення постачальника/недосягнення згоди шляхом переговорів щодо оплати простроченої заборгованості за природний газ та відшкодування витрат постачальника на припинення та відновлення газопостачання, постачальник послуг має право стягнути зі споживача заборгованість у судовому порядку.