ТВІЙ ГАЗЗБУТ

«ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» закликає своїх клієнтів вчасно розрахуватись за газ

19.07.2021

thumb-image-8573575

Розрахунки побутових клієнтів ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» за спожитий природний газ залишають бажати кращого. Станом на 1 липня поточного року заборгованість споживачів складає 2,4 млрд гривень. 

Найбільше заборгували за блакитне паливо мешканці Красноградскої та Балаклійської територіальних громад. Середня сума боргу на Харківщині складає 12 тисяч гривень.

Загалом борги мають понад 615 тисяч клієнтів. Заборгованість розміром більше 3 тисяч гривень мають близько 40 тисяч споживачів. Наразі в судах знаходиться близько 3 тисяч справ про стягнення заборгованості на загальну суму понад 38 мільйонів гривень.

Серед боржників багато й тих, хто отримує субсидію. Наразі з 92 тисяч клієнтів – субсидіантів більше 60 тисяч мають борги за спожитий газ.

Як наголошує директор ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Павло Тиндик, боржники забувають, що після суду вони повинні будуть сплатити не лише весь борг, а й 3% річних від заборгованості, інфляційні витрати та судовий збір, який може сягати понад 2 тисячі гривень.

Разом з тим, керівник підприємства дякує клієнтам ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ», котрі вчасно сплачують рахунки, адже саме від своєчасного розрахунку залежить стабільність газопостачання усього регіону.

За його словами, зараз стає все більше споживачів, які хочуть уникати боргів, плануючи свої витрати на блакитне паливо наперед. Так, за останній місяць більше 3 тисяч клієнтів компанії обрали для себе тариф «Твій газ Рівномірний платіж», який дозволяє річний об’єм спожитого газу поділити на кількість місяців, що залишились до кінця дії тарифу – до 31 квітня 2022 року. В результаті цього, споживачі можуть суттєво зменшити свої витрати на газ взимку.

Хочемо нагадати, що дізнатися про стан свого рахунку можна за телефоном 057-728-93-04. Погасити заборгованість можна у будь-якому банківському відділенні, "Укрпошті" або за допомогою онлайн сервісів, які дають змогу безпечно проводити розрахунки, переглядати історію платежів, контролювати зарахування оплати на рахунок. Серед них: Особистий кабінет на сайті 104.ua, Viber-бот 7104ua, Telegram-бот 7104ua, мобільні додатки 104Mobile для Android та 104Mobile Light для iPhone.

Нагадаємо, 6 липня 2021 року почав діяти наказ Міністерства юстиції №1061/5. Відтепер за рішенням суду та на вимогу державних і приватних виконавців на банківські рахунки боржників за житлово-комунальні послуги буде накладатися автоматизований арешт і відбуватися списання коштів. Якщо коштів на банківських рахунках виявиться недостатньо для виплати всієї суми боргу, різницю можуть стягнути за рахунок іншого майна.

Сплатити за газ